Blacha kwasoodporna oraz blacha żaroodporna ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Dzięki ich właściwościom można produkować wiele wytrzymałych urządzeń i maszyn. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej na temat materiałów żaroodpornych i kwasoodpornych.

Blacha kwasoodporna – niezastąpiona w branży chemicznej

Blacha kwasoodporna jest wykorzystywana w branży chemicznej, farmaceutycznej, a czasem w przemyśle spożywczym i chemicznym. Jak sama nazwa wskazuje jest to blacha odporna na działanie kwasów i niektórych środków chemicznych, więc nie jest niczym dziwnym fakt, że to zakłady chemiczne i farmaceutyczne najczęściej je kupują. Z powodu jej właściwości blacha może być wykorzystywana w eksperymentach i urządzeniach, które na co dzień mają kontakt z niebezpiecznymi chemikaliami.

Blacha żaroodporna – tworzywa najwyższej jakości

W tym przypadku sprawa wygląda podobnie do blachy kwasoodpornej. Jak sama nazwa wskazuje, blacha jest żarowytrzymała. Dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu branżach. Wliczając w to budownictwo i przemysł chemiczny. Jak się okazuje mają znacznie więcej zastosowań niż może się wydawać, ponieważ blachę żarowytrzymałą wykorzystuje się do produkcji turbin, urządzeń ciśnieniowych, śrub i nakrętek. Natomiast z żaroodpornej wykonuje się między innymi kotły, piece oraz sprzęt dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego. Ceny takiego materiału są różne. Wszystko tak naprawdę zależy od rozmiarów danego przedmiotu.

Blacha kwasoodporna

Przemysł chemiczny – co o nim powinniśmy wiedzieć?

Podane wcześniej materiały, najczęściej znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym. Ale czym jest przemysł chemiczny? Jest to tak naprawdę jedna z kluczowych gałęzi przemysłu przetwórczego. Obejmuje przemysł chemii organicznej, który wytwarza produkty na bazie węglowodorów, drewna, kauczku, tłuszczu i innych substancji organicznych. Oprócz tego obejmuje przemysł chemii nieorganicznej, w którym produkty są wytwarzane na bazie substancji nieorganicznych. Chodzi tutaj o minerały i rudy. Sam przemysł chemiczny można podzielić ze względu na tonaż produkcji na wielką chemię, chemie małotonażową oraz na przetwórstwo chemiczne.