Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup nowoczesnych maszyn, dzięki którym można obrabiać metale. Dzięki takim maszynom prace idą znacznie wydajniej. Klienci chętniej korzystają z usług firm, które oferują nie tylko atrakcyjne ceny, ale również i precyzyjne wykonanie. W dzisiejszym artykule przedstawione zostanie zestawienie warunków pracy maszyn do cięcia CNC.

Cięcie laserem Inowrocław – jak wygląda?

Cięcie laserowe – to dzięki niemu wycinać można otwory w matrycach diamentowych. Jest to proces cięcia termicznego, który wykorzystuje laser sterowany komputerowo. Emitowana z tuby wiązka laserowa jest odbijana przez lustra w górę głowicy laserowej. Soczewka która znajduje się w głowicy skupia wiązkę na powierzchni materiału. Dzięki temu wykonywane jest cięcie, lub grawerowanie.

Cięcie laserem Bydgoszcz – jak dobrać odpowiednią maszynę?

Wybór odpowiedniej maszyny do cięcia metali to nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy uwzględnić rodzaj materiałów, które będą obrabiane. Istotny jest również budżet, który posiadamy. Warto wiedzieć, że można skorzystać z wielu dotacji do nowego sprzętu. Jeśli wiemy, że będziemy mieć wielu klientów, to warto zainwestować w nowy i wydajny sprzęt. Warto zapytać o ofertę różnych firm, które oferują maszyny do cięcia laserowego. Jest wiele modelów tego typu maszyn, które różnią się nie tylko ceną, ale też producentem i parametrami. Warto zwrócić uwagę na moc lasera, prędkość cięcia oraz grubość materiału, który może być obrabiany.

Cięcie laserem Inowrocław

Moc lasera – czy taka ważna?

Moc lasera jest bardzo istotna. To od niej zależy, jakiej grubości materiały będą mogły zostać poddane cięciu – im wyższa moc, tym grubsze materiały można obrabiać. Najczęściej wybierane modele to te o mocy 2 – 96 kW. Tnąc blachę tej samej grubości, prędkość będzie zwiększała się wraz ze wzrostem mocy. Nie należy jednak zakładać, że rozsądnym rozwiązaniem jest cięcie bardzo cienkich blach przy pomocy maszyny o mocy 6 kW.

To, jaką maszynę wybierzemy zależy przede wszystkim od materiału jego rodzaju i grubości. Wycinarka powinna cechować się ogromną dokładnością i spójnością.