Usługi CNC Poznań to popularne metody obróbki stali i innych tworzyw. Dzięki nim surowy materiał jest przetwarzany na gotowy produkt za pomocą sterowanych komputerowo maszyn, zwanych obrabiarkami CNC. Usługi CNC obejmują: szlifowanie, wycinanie, obcinanie i obróbkę skrawaniem, frezowanie CNC, toczenie CNC, cięcie plazmą. Systemy CNC, takie jak frezowanie CNC Poznań, przyczyniły się do znaczącego wzrostu wydajności, precyzji i powtarzalności, a także obniżenia kosztów produkcji. Możliwa jest obróbka wszelkich materiałów metalicznych i niemetalicznych, takich jak : stal nierdzewna, tworzywa sztuczne, stal kwasoodporna ,poliwęglan, poliamid, polipropylenaluminium, stal konstrukcyjna.

Frezowanie CNC Poznań  – specyfika frezowania

Jedną z najczęściej stosowanych metod obróbki skrawaniem jest Frezowanie CNC Poznań. Frezowanie pozwala na uzyskanie odpowiedniej chropowatości powierzchni, a każdy detal jest wykonany z wysoką precyzją. Frezowanie CNC Poznań wykorzystuje specjalnie napisany program komputerowy. Podczas frezowania można obrobić powierzchnie kształtowe, rowki, uzębienia, kanaliki i płaszczyzny. Metoda ta jest obróbką przerywaną, podczas której ostrze cyklicznie wchodzi i wychodzi z materiału obrabianego. Wykorzystywana jest m.in. w lotnictwie, motoryzacji, elektronice, automatyce, a nawet medycynie.

Cięcie wodą Poznań

Na czym polega frezowanie CNC Poznań?

Frezowanie CNC Poznań polega na oddzieleniu warstwy materiału. W tym celu stosuje się obrotowy frez, który wykonuje obrotowy ruch główny skrawania. Natomiast obrabiany obiekt wykonuje ruch posuwowy względem freza.  W porównaniu z toczeniem, największą różnicą jest konstrukcja narzędzia skrawającego. Frezarka wyposażona jest we wrzeciono, które porusza się wzdłuż jednej osi. Stół na którym mocuje się detal obrabiany, porusza się w dwóch pozostałych osiach. Kluczowa jest kontrola przywierania materiału do narzędzia. Dzięki możliwości wykorzystywania różnych rodzajów ostrzy, można uzyskać najróżniejsze formy. Różne mogą być również wymiary frezowania CNC, w tym: 2D, 3D i 5D.