Agent ubezpieczeniowy to dzisiaj bardzo rozchwytywany zawód. Wiele osób twierdzi, że bardzo dobrze zarabia się na tym stanowisku. Mimo to, czy sama praca jest prosta? Czy warto pracować jako agent ubezpieczeniowy? Jak zostać agentem?

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Agentem ubezpieczeniowym Grodzisk Wielkopolski nie zostaje się z ot tak. Agent musi przejść odpowiednie szkolenia oraz egzaminy, aby potwierdzić swoją wiedzę, musi przestrzegać także kilku wymogów prawnych. Agent ubezpieczeniowy musi mieć pełną zdolność do wykonywania czynności prawych, co więcej osoba ubiegająca się o takie stanowisko nie może być skazana pełnoprawnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo skarbowe, przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, życiu i zdrowiu, obrotowi gospodarczemu pieniędzmi i papierami wartościowymi, mieniu i wiarygodności dokumentów oraz ochronie informacji.

W przypadku wykształcenia, nie może być one niższe niż średnie, ale nie jest wymagane wyższe. Jeśli wymienione warunki zostały spełnione, należy podejść do egzaminu, po zdaniu którego zyskujemy uprawnienia do wykonywania zawodu i który daje nam rękojmię poprawnego wykonywania czynności agencyjnych.

Agent ubezpieczeniowy powinien umiejętnie łączyć wiedzę ekonomiczną, ubezpieczeniową, prawniczą czy podatkową.

Agent ubezpieczeniowy Warta

Agent ubezpieczeniowy – warunki zatrudnienia

W wielu przypadkach wykonywanie zawodu agenta ubezpieczeniowego Warta wymaga założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Taka działalność umożliwia prowadzenie firmy, która będzie sprzedawać polisy wybranego towarzystwa.

Mimo własnej firmy, współpracując z agencją ubezpieczeniową można liczyć na premie oraz inne korzyści takie jak: ubezpieczenia zdrowotne, karty multisport, a także możliwość awansu.

Jak pracuje agent?

Agent ubezpieczeniowy to wolny zawód, w którym pracuje się dla siebie. To Ty ustalasz godziny oraz dni pracy, jednak pamiętaj, że to od Ciebie zależy ile wtedy zarobisz. Wiadomo czym więcej, tym więcej zarobisz.