Jeżeli jesteś na diecie, zapewne masz świadomość, że sama zmiana nawyków żywieniowych nie wystarczy. Bardzo ważny jest także ruch. Jaki ruch jest najlepszy? Każdy. Najlepiej wybierać taką aktywność, która będzie sprawiała ci przyjemność. A co jest najbardziej efektowne? Czy jazda rowerem? Ile kosztują dobre rowery holenderskie? O tym w artykule.  

Dieta dietą, ale co ze sportem?

Każdy sport, który uprawiamy z przyjemnością jest pożyteczny. Może to być pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną, nordic walking czy jazda rowerem. Ile średnio spalamy przy wymienionych wyżej aktywnościach? Porównanie robimy zakładając, że trening trwa godzinę:

  • Bieganie – Biegnąc tempem 6:00/km w ciągu godziny jesteśmy w stanie przebiec 10 km, a to daje nam 620 kcal. Oczywiście zależy to też od ukształtowania terenu, masy ciała, płci i wieku.
  • Pływanie – Godzinny trening przy dość szybkim tempie pozwala spalić nawet 800 kcal.
  • Gra w piłkę nożną – gra w piłkę nożną przez godzinę dziennie spowoduje spalenie przynajmniej 600 kalorii.
  • Nordic walking – W zależności od masy ciała i intensywności treningu spalić można około 450 kcal.
  • Jazda rowerem – 500 kcal w godzinę.

Wiele osób przyznaje, że najprzyjemniejsza z tego jest jazda rowerem i to właśnie na niej się skupimy w kolejnych akapitach.

nowe rowery miejskie

Mocne nogi, ręce, brzuch

Ponieważ jazda rowerem wpływa pozytywnie na cały nasz organizm. Nawet jeśli nie masz dużo czasu, to postaraj się każdego dnia wyjąć rower i pojeździć chociaż pół godziny. Jeżdżąc rowerem wzmacniamy mięśnie nóg, brzucha, rąk a także pleców. Nawet nasze pośladki stają się jędrniejsze. Jest  to rozwiązanie dla tych, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu  głównie z nóg i bioder. Kolejną zaletą jeżdżenia rowerem – na przykład do pracy – jest przyczynianie się do ochrony środowiska. Jaki rower warto kupić?

Rowery holenderskie – Klasyk, który nie zawodzi

Chyba każdy wie, że najlepsze są rowery holenderskie. Są mocne, zrobione z dobrych materiałów, trwałe. Dodatkowo nowe rowery miejskie mają wiele gadżetów – akcesoriów, które uprzyjemniają jazdę. Chodzi między innymi o koszyki przednie i tylnie, rączki na telefon, wodę. Montowane są także lusterka, by jazda była bezpieczniejsza.