Styl skandynawski to jeden z bardziej pożądanych stylów, w których urządza się mieszkania. Czym charakteryzuje się? Przede wszystkim w pomieszczeniach królują jasne farby i proste formy. Styl skandynawski to brak przepychu. Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się.

Kuchnie Poznań w stylu skandynawskim – co je charakteryzuje?

W przypadkach kuchni, urządzanych w stylu skandynawskim panuje minimalizm. Wnętrza te są przestronne, jasne i nowoczesne. Styl te świetnie sprawdzi się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i tych mniejszych. Ze względu na jasne kolory, które dodają dobrego smaku, kuchnie te robią wrażenie.

Meble kuchenne Poznań w stylu skandynawskim

Najbardziej odpowiednim wyborem, co do mebli w stylu skandynawskim będą mele w kolorze białym. Jasne meble rozświetlają pomieszczenie, sprawiają, że małe kuchnie stają się optycznie większe. Decydując się na ten styl, należy wybrać meble proste, bez jakichkolwiek zdobień.

W kuchniach, w stylu skandynawskim warto postawić na zabudowane AGD. Natomiast płyta indukcyjna powinna być w jasnych kolorach. W sklepach dostaniemy białe albo kremowe urządzenia – to właśnie na nie warto postawić.

Kuchnie Poznań

Dodatki do kuchni w stylu skandynawski

Cała kuchnia musi być w odpowiedniej tonacji. Jeśli chodzi o dodatki, to warto, aby były one w stonowanych kolorach. Wiele osób stawia również na pastele – jasny róż, błękit czy delikatna zieleń. Warto zadbać o szczegóły – świeże kwiaty, czy zioła, postawione w odpowiednim miejscu, będą idealnym dopełnieniem całej kompozycji.

Kolory ścian – jak powinniśmy je dobierać?

Styl skandynawski to jasne odcienie. Akceptowalna jest nie tylko biel, ale również beż czy jasne odcienie szarości. Jasne kolory odbijają od siebie światło, dlatego świetnie sprawdzą się szczególnie w małych pomieszczeniach.

Urządzenie kuchni w stylu skandynawskim to nie lada wyzwanie. Warto zaczerpnąć inspiracji z poradników, gdzie znajdziemy wiele zdjęć i porad. Jeśli decydujemy się na meble, to warto wybrać te na wymiar. W ostatnich czasach są najpopularniejszą formą mebli kuchennych.