Rowery elektryczne są bardzo często wybieranym środkiem transportu. Jest to świetne rozwiązanie dla miłośników jednośladów, którzy pokonują codziennie kilkadziesiąt czy kilkanaście kilometrów. Rowery elektryczne często też wybierane są przez osoby starsze. Czy warto dokonać zakupu takiego urządzenia? Jakie są jego zalety?

Rowery elektryczne – hit czy kit?

Wiele osób, przed decydują o zakupie roweru, zastanawia się, czy warto dokonać zakupu roweru elektrycznego. Do najistotniejszych zalet roweru elektrycznego zaliczyć można:

  • ułatwienie jazdy dla osób, które zmagają się z różnymi chorobami lub kontuzjami. Jazda takim jednośladem pozwala na ruch, ale bez przeciążenia organizmu,
  • idealne dla osób, które lubią długie i skomplikowane wyprawy, zwłaszcza po wyboistych i nierównych terenach. Elektryczny napęd ułatwia jazdę na wzniesieniach, co na zwykłym rowerze mogłoby być nie lada wyzwaniem,
  • świetna alternatywa dla komunikacji miejskiej. Wiele osób decyduje się właśnie na ten środek transportu do prac czy szkoły. Dzięki temu nie musimy stać w korkach czy stać w zatłoczonych tramwajach i autobusach miejskich.

Zasady poruszania się po mieście rowerem elektrycznym

Aby poruszać się bezpiecznie po mieście rowerem elektrycznym, warto znać podstawowe przepisy. Rowery takie posiadają ograniczoną prędkość, która automatycznie wbudowana jest w silnik roweru. Na takich jednośladach poruszać można się z prędkością maksymalnie 25 km/h. Rower bez blokady prędkości jest w Polsce zabroniony.

Rowery trekkingowe

Co to jest rower elektryczny?

Czym tak naprawdę jest rower elektryczny? Choć wygląda jak klasyczny rower miejski czy rowery trekkingowe, to przy jego ramie zamontowany jest silnik elektryczny. Elektryczny napęd pozwala na poruszanie się bez wysiłku, bez pedałowania.  Dzięki temu jazda bez przemęczenia organizmu jest możliwa. Przyjemna jazda na rowerze bez bólu stawów i mięśni – wybierz rower elektryczny!

Zakup roweru to nie lada wyzwanie. Warto wiedzieć, na jaki jednoślad postawić, aby posłużył nam przez wiele lat. Zapoznaj się z ofertami wielu sklepów i uzyskaj fachową pomoc sprzedawcy. W ten sposób zakupisz swój wymarzony rower.