Neurologia związana jest z układem nerwowym człowieka. Choroby neurologiczne mogą zostać nabyte, albo też możemy je mieć od urodzenia. Często choroby te prowadzą do ograniczonego funkcjonowania. Dowiedz się, jakie choroby neurologiczne spotykamy najczęściej oraz czym się charakteryzują.

Choroby neurologiczne – z którymi spotykamy się najczęściej?

Jest wiele chorób neurologicznych. Występują one zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • dystonia – dystonia Kraków jest schorzeniem, które polega na mimowolnym, powtarzającym się ruchu określonej części ciała. Jest wiele rodzajów dystonii, dlatego w celu prawidłowego zdiagnozowania warto postawić na wizytę u neurologa;
  • guz mózgu – jest to masa tkankowa znajdująca się w czaszce, której nie powinno tam być. Guz mózgu może być łagodny bądź złośliwy. Bardzo często też w pierwszym stadium nie daje żadnych objawów;
  • Parkinson – choroba ta występuje u osób starszych. Jej objawy doprowadzają do spowolnienia ruchów, sztywności mięśni, drżenia czy zaburzeń chodu i postawy. Przyczyną występowania tej choroby jest obumieranie komórek nerwowych;
  •  spastyczność – prowadzi do nadmiernego napinania się mięśni w momencie wykonywania ruchów. Nasilenie się objawów może nastąpić pod wpływem stresu lub wykonywania ruchu.

Do kogo udać się po pomoc medyczną?

Z chorobami neurologicznymi pomaga nam walczyć neurolog Kraków. Lekarz ten wykonuje kompleksowe badania w celu postawienia diagnozy. Ważne jest, aby wybrać placówkę medyczną, gdzie wykonywane są kompleksowe badania. Postawienie diagnozy, w przypadku choroby neurologicznej często nie jest jasne i oczywiste, dlatego przed podjęciem leczenia warto zapoznać się z opiniami na temat konkretnego specjalisty. Szybkie postawienie diagnozy oraz wdrożenie prawidłowego leczenia pozwala na ograniczenie występowania objawów choroby lub całkowitego jej zalecenia.

Neurolog Kraków

Nowoczesne metody leczenia chorób neurologicznych

W placówkach medycznych coraz częściej stawia się na nowoczesne metody leczenia. Są one często skuteczne dla pacjenta borykającego się z daną chorobą. W neurologii wykorzystuje się leczenie toksyną botulinową, głęboką stymulację mózgu, pompę z duodopą czy miejscowe zabiegi znieczulające. Dobry neurolog Kraków to gwarancja na pomoc w walce z chorobą.