Wielkopolska jako region słynie na pewno z zabytkowych zamków, pałaców i dworków. W tym artykule wspomnimy trochę o zabytkach, które koniecznie trzeba zobaczyć. Powiemy tez o jeziorach, ścieżkach edukacyjnych i tym podobnych miejscach. Okazuje się, że aby zobaczyć to, co ważne, warto znaleźć hotel w Poznaniu, bo jeden dzień nie wystarczy. Zapraszamy do lektury!

Poznań – Stolica Wielkopolski  

Jeśli zwiedzanie województwa Wielkopolskiego i jego skarbów, to na pewno Poznań. Co trzeba zobaczyć w tym mieście? Przede wszystkim Stare Miasto . Trzeba przyznać, że jest naprawdę piękne. Dobrze zachowane kamienice, zdobienia na nich świetnie wychodzą na zdjęciach. Nie można pominąć atrakcji jaką są trykające się w południe poznańskie koziołki. Tak właściwie, Poznań jest na tyle duży, że ciężko zwiedzić to, co najważniejsze w jeden dzień. Warto znaleźć hotel w Poznaniu i poświęcić mu dwa dni. Jeśli nie lubisz zgiełku miasta, wybierz się na Umultowo – spokojne osiedle, gdzie również jest hotel. Oprócz Starego Miasta i zabytków znajdujących się wokół niego turyści lubią odwiedzać Poznańską Maltę. Trochę tropikalnego klimatu w upalne dni nikomu nie zaszkodzi, natomiast zimą wygrzejesz się w gorących termach.

Umultowo

Jeziora   

Jednym z jezior jakie warto odwiedzić – i to wcale nie dla kąpieli – jest jezioro Lednickie. Na wyspie zwanej Ostrowem Lednickim zachowały się pozostałości grodu oraz najstarsze, pochodzące z połowy X wieku, a zarazem najlepiej zachowane pozostałości kamiennych budowli w Polsce z wczesnego średniowiecza: pałacu i kaplicy, otoczonych wałem obronnym. Natomiast nad brzegiem jeziora znajduje się Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Kolejne jezioro, które zobaczyć trzeba, ale nie można się kąpać znajduj się w Koninie. Chodzi oczywiście o jezioro turkusowe. Jest pozostałością po odkrywce węgla brunatnego. Do jeziora odprowadzane były odpady z elektrowni, a w wyniku ich mineralizacji woda przybrała turkusowy kolor.

Pałace, zamki, trasy widokowe

Piękną atrakcją jest Złotogórski Obszar Chronionego Krajobrazu z bardzo ciekawą ścieżką edukacyjną. Można tu wejść na wieżę o wysokości 24,5 metra. Roztaczają się stąd niezwykle piękne widoki. W wycieczce nie może zabraknąć zamku w Kórniku i pałacu w Rogalinie. Równie polecany jest także pałac w Lewkowie. Zdobienia na elewacji naprawdę zapierają dech w piersi.