Nie każdy wybierając rolety do swojego biura, domy czy mieszkania, dopasowuje je do całości wnętrza. Często możemy zauważyć, że kompletnie nie pasują one do całości. Okazuje się, że dla niektórych pełnią one formę jedynie osłonową. Jak dostosować odpowiednie rolety do swojego mieszkania? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Podstawowy wybór

Rolety Nakło nad Notecią możemy znaleźć w przeróżnych zestawieniach. Ich wybór jest różnorodny i szeroki tak, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Z tak bogatej oferty najczęściej wybiera się:

  • zestawienie monochromatyczne,
  • zestawienie harmonijne,
  • zestawienie kontrastowe.

Pierwsze zestawienie – jednobarwne. Wybiera się je w pomieszczeniach, w których jest dużo wzorów, ozdób, aby je ujednolicić ze ścianą. Neutralne kolory w tym przypadku to biel, szarość i czerń.

Drugie zestawienie – harmonijne. Są to rolety, gdzie widać przejście dwóch lub więcej kolorów.  Przykładowo jeśli ściany są pomalowane na żółto, wybierzmy rolety pomarańczowe i powtórzmy ich kolor w innych dodatkach, np. na poduszkach, obrusie czy wazonach.

Trzecie zestawienie – kontrastowe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zestawienie dwóch całkiem przeciwnych kolorów. Mowa o barwach najjaśniejszych z najciemniejszymi.

Rolety Nakło nad Notecią

Jakie systemy osłonowe warto wybierać?

Wszystko tak naprawdę zależy od nas i od tego, co lubimy. Najczęściej wybierane są rolety i zasłony, ale na przykład żaluzje Nakło nad Notecią wybiera również sporo klientów. Na samym początku warto jest zastanowić się nad tym, jaki rodzaj najbardziej dostosuje się do naszego trybu życia oraz potrzeb. Później można wybrać kolorystykę i ewentualne wzornictwo, a na końcu poprosić firmę o dokładny wymiar i gotowe!

Warto pamiętać też o różnych stopniach przepuszczalności materiałów. Jeśli chcemy, aby zasłony dawały nam pełną ciemność – stopnień przepuszczalności powinien być równy 0. W przypadku innych wątpliwości, warto poprosić o doradztwo specjalistów.